Dyrygenci

EDWARD KULIKOWSKI – dyrygent

Absolwent Akademii Muzycznej im 다운로드. F. Chopina w Warszawie i Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, profesor na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku 다운로드. Od 1977 roku dyrygent i kierownik artystyczny Chóru Akademickiego Uniwersytetu w Białymstoku. Autor licznych utworów i opracowań chóralnych oraz laureat wielu nagród za działalność artystyczną 다운로드.


AGNIESZKA PANAS – II dyrygent

Dyrygentka, śpiewaczka, pedagog muzyki 스타크래프트 데모 다운로드. Absolwentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej (spec. prowadzenie zespołów) oraz Wokalistyki (spec. pedagogika wokalna) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku). Prowadzi działalność w zakresie śpiewu solowego, uczestnicząc w koncertach oraz podejmując inicjatywy we współpracy z wieloma stowarzyszeniami i organizacjami w Polsce. W sezonie artystycznym 2014/2015 przynależała do Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej, wykonując dzieła oratoryjne i operowe. W latach 2016-2018 występowała w licznych koncertach w ramach X, XI i XII Europejskiego Festiwalu Muzycznego „Gloria”. Jako chórzystka jest od 2009 roku nieprzerwanie związana z Chórem Akademickim Uniwersytetu w Białymstoku, biorąc udział w licznych koncertach i festiwalach, wielokrotnie wykonując również partie solowe. W latach 2016-2020 przynależała do Kwartetu Wokalnego TRE DONNE, z którym koncertowała na terenie całego kraju obok czołowych artystów scen polskich. Od 2016 roku prowadzi dziecięco-młodzieżowy zespół wokalny „Nadbiebrzańskie Nutki” w Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu. Od 2017 r. założycielka i dyrygentka chóru w parafii św. Anny w Białymstoku. Laureatka I Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygenckiego we Wrocławiu oraz I Ogólnopolskiego Konkursu Dirigere e Cantare w Katowicach. Od 2020 roku jest wykładowcą przedmiotów muzycznych i emisji głosu na Uniwersytecie w Białymstoku.


DOROTA PĘKACKA – II dyrygent w latach 1994-2020 r.

Absolwentka kierunku Wychowania Muzycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy. Wykładowca na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Od 1983 roku członek i korepetytor Chóru, a od 1994 roku drugi dyrygent.